Inicjatywy popularyzatorskie

 

Faceci w Kitlach to popularnonaukowy podcast, którego twórcy – Cezary Odrzygóźdź oraz Marcin Osuch – poruszają ważne tematy. Znajdziecie tam odcinki dotyczące przyszłości transplantologii, bezpieczeństwa w sieci, o depresji oraz o tym, czy możliwe jest stworzenie Genetycznie Modyfikowanego Superbohatera. 

Sami więc widzicie, że nie będziemy gołosłowni, jeśli stwierdzimy, że swoim podcastem Faceci w Kitlach oferują szeroki zakres wiedzy i zapewne każdy słuchacz znajdzie coś, co go zainteresuje!

 

XI Kongres Tik w edukacji

to spotkanie dla dyrektorów szkół oraz przedstawicieli jednostek administracji publicznej odpowiedzialnych za organizację oświaty.

W trakcie dwóch dni Kongresu poruszone zostaną najistotniejsze kwestie dotyczące zmian w polskiej edukacji. Dyrektorzy oraz przedstawiciele administracji dowiedzą się, jak usprawnić funkcjonowanie placówki oświatowej, a także jak skutecznie zarządzać rozbudowaną infrastrukturą TIK w szkole.

A co my tam robimy? 

Mówimy o tym jaka jest naukowa siła dźwięku. Jaki potencjał tkwi w dźwięku? Kto z nas nie zasłuchuje się w muzyce, audycjach radiowych czy tak popularnych teraz podcastach? Dzieci i młodzież spędzają kilka godzin dziennie w mediach społecznościowych, więc może warto to zaangażowanie przekuć w coś nowego?

Link do prezentacji!

“Popularyzacja nie boli” to projekt, który jest skierowany do osób, które pasjonują się nauką i chcą, aby wychodziła poza uniwersyteckie mury. To właśnie dzięki niemu studenci i doktoranci, którzy stawiają swoje pierwsze (lub drugie, trzecie, czwarte… ) kroki na ścieżce popularyzatorskiej. Uczestnicy, którzy dostali się do programu zdobywają wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu popularyzacji nauki a następnie wykorzystują ją podczas pracy w interdyscyplinarnych zespołach. Efektem projektu są niesamowite projekty popularyzatorskie, które mają wpływ na rozmaite obszary nauki.

Więcej o inicjatywie na: http://popularyzacjanieboli.pl 

https://www.facebook.com/popularyzacjanieboli

https://www.instagram.com/popularyzacjanieboli/

Debata online organizowana przez Instytut im. Kazimierza Promyka. Rozmowa poświęcona będzie zagadnieniu dezinformacji w mediach społecznościowych w dobie wojny na Ukrainie i pandemii COVID-19, a także tematom poruszonym w najnowszym raporcie Instytutu. Eksperci przyjrzeli się w nim społecznym skutkom korzystania z mediów społecznościowych. Przeanalizowano wpływ nowych mediów na dobrostan psychiczny społeczeństwa, bezpieczeństwo oraz rozpowszechnianie się dezinformacji.
Debata z udziałem ekspertów:
▪️ Jakuba Wiecha – zastępcy redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com
▪️ Marcina Osucha – współtwórcy podcastu Faceci w Kitlach
▪️ Krzysztofa Białasa – współautora raportu i byłego przewodniczącego Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
Prowadzący: Bartłomiej Michalski – dyrektor w Instytucie Promyka i współautor raportu.
Akademicy to harcerze studenci zrzeszeni w kręgach akademickich. Jesteśmy zróżnicowaną grupą, ponieważ akademikiem może być wędrownik, instruktor oraz członek starszyzny. Pochodzimy ze wszystkich zakamarków Polski a do konkretnych miast trafiamy wybierając się na studia. Jak do nas dołączyć? Bardzo prosto! Wystarczy przyjść na zbiórkę kręgu działającego w danym mieście. Kręgów jest sporo, bo około 14 – najbardziej aktualna lista znajduje się na naszej stronie, zapraszamy również d kontaktu mailowego (akademicy@zhp.pl) i facebookowego.
 

Faceci w Kitlach

„Lubimy mówić o nauce, lubimy słuchać o nauce ale najbardziej lubimy o niej rozmawiać” 

Więc jeśli chcesz porozmawiać to zapraszamy do kontaktu.