Poznajmy się bliżej

dr inż. Cezary Odrzygóźdź

mgr Marcin Osuch

Jeden z tych dwóch w kitlu!

Popularyzuję naukę, zawsze i wszędzie – a najchętniej wchodząc w dyskusję z ludźmi, którzy pasję do nauki mają we krwi.

Oprócz podcastu popularyzuję naukę na każdy możliwy sposób. Kiedyś pełniłem funkcję pełnomocnika ds. popularyzacji nauki KRD, gdzie popularyzowałem naukę wśród doktorantów. Ponadto z przyjemnością pomagam rozwijać warsztat popularyzatora, prowadząc szkolenia i kursy dla społeczności akademickich.

Naukowo zajmuję się biologią molekularną. Realizowałem doktorat w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, gdzie badam tajniki transportu RNA między komórkami.

Gdy nie mówię o nauce i nie realizuję się w laboratorium, prowadzę szkolenia z wystąpień publicznych, zarządzania projektami i prezentowaniu wyników badań naukowych. 

Cześć! Jestem Marcin Osuch – człowiek wielu hobby, instruktor harcerski, pasjonat nauki i opowiadania o niej.  

 Jak pewnie wielu chłopców w moim wieku pierwotnie chciałem być kosmonautą, potem weterynarzem, lekarzem, teriologiem (specjalista od ssaków) aż finalnie wylądowałem na biotechnologii na UAM. Tam m.in. trafiłem do Sekcji Biologii Syntetycznej, gdzie wraz z resztą zespołu wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie iGEM w Bostonie, gdzie zdobyliśmy złoty medal oraz nagrodę „Best Manufacturing Project”. Oprócz tego udzielaliśmy się popularyzatorsko w ramach Nocy Naukowców i Nocy Biologów. 

 Po godzinach jestem instruktorem harcerskim i działam zarówno na poziomie lokalnym jak i wojewódzkim. Jako harcerz miałem okazję organizować wydarzenia dla kilkuset osób, szkolić wielu nowych instruktorów i organizować obozy zagraniczne dla moich wędrowników. 

 W wolnym czasie lubię podróżować zarówno po kraju jak i zagranicą, ale także odkrywać nieoczywiste miejsca w najbliższej okolicy w postaci mikrowypraw. Gdy tylko mogę wyjeżdżam w góry i zdobywam Koronę Gór Polski. Uwielbiam też jedzenie – zarówno w postaci odkrywania nowych smaków i rozwiązań jak i samemu eksperymentując w kuchni. 

Faceci w Kitlach

„Lubimy mówić o nauce, lubimy słuchać o nauce ale najbardziej lubimy o niej rozmawiać” 

Więc jeśli chcesz porozmawiać to zapraszamy do kontaktu.