Poznajmy się bliżej

Cezary Odrzygóźdź

Marcin Osuch

Bardzo miło, że to czytasz. A to znaczy, że chcesz mnie poznać. 
Jestem jednym z tych dwóch w kitlu, oprócz podcastu popularyzuję naukę na każdy możliwy sposób. Kiedyś pełniłem funkcję pełnomocnika ds. popularyzacji nauki KRD. 
Popularyzację najlepiej realizować będąc pasjonatem nauki oraz… doktorantem. Realizuję doktorat w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, gdzie staram się zgłębić tajniki transportu RNA między komórkami. 
Gdy nie mówię o nauce i nie realizuję się w laboratorium, prowadzę szkolenia z wystąpień publicznych, zarządzania projektami i prezentowaniu wyników badań naukowych. 
Cześć! Jestem Marcin Osuch – człowiek wielu hobby, instruktor harcerski, pasjonat nauki i opowiadania o niej.  
 Jak pewnie wielu chłopców w moim wieku pierwotnie chciałem być kosmonautą, potem weterynarzem, lekarzem, teriologiem (specjalista od ssaków) aż finalnie wylądowałem na biotechnologii na UAM. Tam m.in. trafiłem do Sekcji Biologii Syntetycznej, gdzie wraz z resztą zespołu wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie iGEM w Bostonie, gdzie zdobyliśmy złoty medal oraz nagrodę „Best Manufacturing Project”. Oprócz tego udzielaliśmy się popularyzatorsko w ramach Nocy Naukowców i Nocy Biologów. 
 Po godzinach jestem instruktorem harcerskim i działam zarówno na poziomie lokalnym jak i wojewódzkim. Jako harcerz miałem okazję organizować wydarzenia dla kilkuset osób, szkolić wielu nowych instruktorów i organizować obozy zagraniczne dla moich wędrowników. 
 W wolnym czasie lubię podróżować zarówno po kraju jak i zagranicą, ale także odkrywać nieoczywiste miejsca w najbliższej okolicy w postaci mikrowypraw. Gdy tylko mogę wyjeżdżam w góry i zdobywam Koronę Gór Polski. Uwielbiam też jedzenie – zarówno w postaci odkrywania nowych smaków i rozwiązań jak i samemu eksperymentując w kuchni. 

DO zapamiętania

„Lubimy mówić o nauce, lubimy słuchać o nauce ale najbardziej lubimy o niej rozmawiać” 

Więc jeśli chcesz porozmawiać to zapraszamy do kontaktu.